تبلیغات
Big Music Library V.3 - جشنواره فرهنگ در تبعید
 1. بزودی آهنگ جدید تن به10 با آهنگسازی جی جی
 2. بزودی آهنگ جدید از بیداد بنام ارغوان
 3. بزودی آهنگ جدید از حسین مخته بنام جون مادرتون
 4. برنامه پارتی ما را از این به بعد از این بلاگ دریافت کنید gfmsparty1.mihanblog.com
 5. به زودی اخبار تکمیلی از گروه زدبازی و سامان ویلسون
 • من مرگ را جز سعادت ، و زندگی را جز ملامت با دیگران نمی دانم (امام حسین (ع) .
 • 100 Best-Rap-Songs


  Powered by WebGozar

  1. در خبرنامه ما عضو شوید و از آخرین اخبار دنیای موسیقی با خبر شوید
  2. اگر آدرس بلاگ تغییر کرد ؛ اطلاع داشته باشید
  3. این بلاگ رو به دوستاتون پیشنهاد کنین
  4. این ایمیل رو ادد کنید: gfm2@yahoo.com
  5. به زودی می توانید در صفحه فیس بوک ما عضو شوید و می توانید در توییتر ما را دنبال کنید

  100 Best-Rap-Songs


  بازدید : مرتبه
  تاریخ : پنجشنبه 18 آذر 1389

  جشنوارۀ فرهنگ در تبعید

  از روز پنجشنبه ۱۸ تا یکشنبه ۲۱نوامبر ۲۰۱۰ دهمین دورۀ جشنوارۀ فرهنگ در تبعید در شهر یوتبوری برگزار شد. این جشنواره با پشتکار  Västra Götalandsregionen و همکاری کلوب "Nefertiti" و تئاتر "Postervik" تهیه شده بود.

  برای خواندن این مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید.
  _______________________________________________________________________

  Festival of culture in exile


  Festival of culture in exile

  جشنوارۀ فرهنگ در تبعید


  از روز پنجشنبه ۱۸ تا یکشنبه ۲۱نوامبر ۲۰۱۰ دهمین دورۀ جشنوارۀ فرهنگ در تبعید در شهر یوتبوری برگزار شد. این جشنواره با پشتکار  Västra Götalandsregionen و همکاری کلوب "Nefertiti" و تئاتر "Postervik" تهیه شده بود.
  دهمین دورۀ جشنوارۀ فرهنگ در تبعید که همیشه به معرفی انواع موسیقی های جهانی با پیشزمینه های فرهنگی و ملیتی گوناگون می پردازد امسال نیز به مدت چهار روز به معرفی هنرهای نمایشی، آوای موسیقی های سنتی و محلی از کشورهای ایران، تاجیکستان، سنگال، افغانستان، آمریکا، فرانسه، آذربایجان، سوئد، مراکش و هندوستان پرداخت.

  در بخشی که مربوط به موسیقی سنتی و تلفیقی ایرانی بود می توان از Passage to dawn، گروه بابا طاهر، Combonation و ضربانگ نام برد که از استقبال ایرانیان شهر یوتبوری برخوردار شدند. مسئولین جشنوارۀ "فرهنگ در تبعید" در این دوره به موسیقی های مدرن و امروزی تر نیز بها داده و از همکاری مشترک میان "هنریک نگی" از سوئد، "آدام لِوی" از آمریکا و "حبیب مفتاح بوشهری" از ایران که مقیم فرانسه است نیز اجرائی زیبا و به یادماندنی تهیه دیدند که به نوعی تلفیقی از موسیقی بلوز، جاز با ریتم هائی از جنوب ایران بود. در همان شب نیز قرار بود برای معرفی فرهنگ و موسیقی مردم پسند شهری ایران از یکی از بزرگترین پیشگامان رپ فارسی؛ رپ خوان معرف "هیچکس"، از ایران به همراهی رپ خوانان دیگری مانند علی قاف، رویل و آهنگساز ویژۀ این سبک مهدار آقاجانی اجرائی منحصربه فرد برگزار شود که بخاطر رد ویزای "هیچکس" از سفارت سوئد درمالزی، این رپ خوان نتوانست در این اجرا شرکت داشته باشد. درعوض مسئولین از "رویل" رپ خوان مقیم انگلیس و "مهدار" از رپ خوانانی که اخیراً در سوئد پناهندگی گرفته است و درمالمو زندگی می کند برای اجرا دراین جشنواره دعوت به عمل آوردند.
  از این رو با توجه به گزارش خبرگزاری ایلنا در مورد دستگیری دو گروه رپ در تهران بزرگ در تاریخ ۱۶ آبان ۱۳۸۹ که توسط پلیس تهران انجام شده و نیز بستن و مسدود کردن سایت های موسیقی رپ در ایران، از مهدار که سه سال است از ایران مهاجرت کرده و پناهندۀ سوئد شده و مضمون های رپآهنگ های وی عمدتاً سیاسی و انتقادی هستند، دلیل مهاجرتش به سوئد را پرسیده ایم که می توانید بخشی از آنرا در فایل صوتی این گزارش گوش کنید.


  این گزارش توسط نصیرمشکوری در یوتبوری تهیه شده است

  Source: sverigesradio.se
  طبقه بندی: GFMS - News، 
  ارسال توسط sina
  نظر سنجی سایت
  آرشیو مطالب
  Bahram vs. Yas
  شما از vpn استفاده می کنید؟
  فول آرشیو
  پیوند های روزانه
  بیوگرافی